Drodzy Pacjenci, chcemy przybliżyć Wam informacje dotyczące kadry

oraz wykonywanych procedur leczniczych w naszym szpitalu.

Drodzy Pacjenci, chcemy przybliżyć Wam informacje dotyczące kadry oraz wykonywanych procedur leczniczych w naszym szpitalu. Dlatego systematycznie będziemy Wam opisywać oddziały, poradnie oraz pracujące w nich zespoły. Chcemy opisać jako pierwszy ten oddział, który wiedzie prym w badaniu satysfakcji pacjentek w naszym szpitalu, a jest nim oddział ginekologiczno- położniczy.

W ostatnich latach w pobliskich miejscowościach takich jak Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Gryfino i Pyrzyce zostały zamknięte oddziały porodowe. W związku z tym oddział ginekologiczno-położniczy naszego szpitala cieszy się coraz większym uznaniem pacjentek z okolic.

Pomaga również to, że oddział jest po kapitalnym remoncie, a warunki przebywania w nim są na wysokim poziomie, według wszystkich wymaganych standardów. W ostatnim czasie na oddział dokupiono kolejny profesjonalny sprzęt medyczny pozwalający na komplekową diagnostykę, aparaty do : KTG z analizą i specjalistyczne USG.

Dzięki tym warunkom także znacznie usprawnia się praca naszego personelu medycznego.

Na oddziale pracuje sześciu doświadczonych lekarzy o specjalizacji ginekologiczno-położniczej. Zespół tworzą : nasz dyrektor ds. lecznictwa Mariusz Brych, kierownik oddziału Włodzimierz Wichliński, Ewa Osak, Elżbieta Jankowska, Piotr Klepacki i Grzegorz Piórkowski.

Ostatnio do zespołu dołączyła lekarz Lada Bilichenko z Ukrainy. Tytuł specjalisty ginekologii i położnictwa uzyskała we Lwowie w Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. D. Hałyckiego, oraz w Kijowie w Narodowej Akademii Medycznej Kształcenia Podyplomowego im. P.L.Szupyka. Przez ostatnie sześć lat prowadziła prywatną praktykę fizjoterapii w ginekologii i urologii.

Na oddziale ginekologicznym pracuje także 14 wykwalifikowanych położnych, natomiast na oddziale neonatologii 8 wykwalifikowanych położnych, które są również doradczyniami laktacyjnymi. Pracę położnych koordynują od lat panie Izabela Pawlik i Ewa Handke. Przy Szpitalu działa również codziennie poradnia ginekologiczno-położnicza oraz jest możliwość korzystania z zajęć w szkole rodzenia pod kierunkiem położnej Doroty Flaszowskiej-Mróz , zapisy do szkoly rodzenia są możliwe pod numerem tel. 506 212 448. Do dyspozycji najmłodszych pacjentów jest również prężnie działający oddział pediatryczny, w którym planowany jest generalny remont.

Dzięki sprawnemu działaniu wszystkich jednostek naszego szpitala jesteśmy w stanie zapewnić godne warunki pobytu i leczenia przyszłym mamom i ich pociechom. Cieszy nas fakt, że przyszli rodzice darzą nas zaufaniem i z dużą ochotą korzystają z możliwości porodu rodzinnego w naszym szpitalu.

Ilość porodów

436

427

01. - 06. 2022

170

Do czerwca 2022 r. urodziło się 170 dzieci, 86 dziewczynek, 84 chłopców, a w tym 6 małych obywateli Ukrainy.

Okazuje się, że w pierwszym półroczu 2022 roku w gminie Dębno najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki jest Kara i Zofia, a dla chłopca Franciszek.

W następnym artykule dotyczącym naszego szpitala przedstawimy Państwu jak funkcjonuje i rozwija się nasz dział rehabilitacji leczniczej.