Dostosowujemy się do mapy potrzeb zdrowotnych.

Szpital w Dębnie

Dostosowujemy się do mapy potrzeb zdrowotnych

Ostatni kwartał zdecydowanie sprzyja naszemu szpitalowi w Dębnie. W tym czasie dokonano wiele zmian modernizacyjnych i kadrowych, które znacznie poprawiają jakość usług i warunki przyjęć  pacjentów, a kolejne zmiany czekają szpital już niebawem.

Ministerstwo Zdrowia przyznało  z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 naszemu  Szpitalowi łącznie 780 tys. zł dofinansowania. W pierwszej turze były to kwoty: 160 tys zł na remont Izby Przyjęć, 200 tys zł na modernizację instalacji tlenowej oraz 200 tys zł na zakup aparatu do USG. W drugiej turze Szpital otrzymał 20 tys zł na zakup aparatu do wspomagania funkcji oddechowych oraz 200 tys zł na dostosowanie oddziału chorób wewnętrznych.  W celu rozpoczęcia tej inwestycji Zakład Opiekuńczo –Leczniczy został przeniesiony z parteru na drugie piętro budynku B, a w jego miejsce zaadaptowano oddział chorób wewnętrznych. Do tej pory zmodernizowano na nim: sale chorych z instalacją przywoławczą, stworzono nowe sale z łazienkami, dokonano remontu ogólnej łazienki dla pacjentów, stworzono specjalistyczną salę intensywnego nadzoru kardiologicznego, dostosowano instalację sanitarną, założono monitoring i niezbędne klimatyzatory. Kolejnym etapem będzie dostosowanie oddziału przez stworzenie dodatkowych śluz dostosowujących w przyszłości oddział do przyjmowania pacjentów z chorobami zakaźnymi. Zakończeniem inwestycji będzie doprowadzenie i rozprowadzenie po oddziale naściennej instalacji tlenowej, która docelowo będzie rozprowadzona na oba budynki szpitala. Zaraz po zakończeniu prac na oddziale chorób wewnętrznych rozpocznie się intensywny remont Izby Przyjęć.  Personel szpitala przeszedł szkolenie i obecnie testuje przenośny aparat RTG w celu usprawnienia diagnostyki pacjentów, szczególnie internistycznych. Szpital stara się o zakup tego aparatu, dzięki któremu nie będzie potrzeby przewożenia pacjenta na badanie RTG  z budynku do budynku.  Ze względu na usprawnienie pracy oddziału chorób wewnętrznych i jego modernizację  Szpital miał  sposobność w bieżącym miesiącu gościć  Wojewodę Zachodniopomorskiego pana Zbigniewa Boguckiego.

Władze Szpitala kładą w ostatnim czasie duży nacisk na zapewnienie pacjentom opieki wykwalifikowanego personelu medycznego.  Do lekarskiej kadry oddziału chorób wewnętrznych dołączył w tym roku lekarz Raman Lukashuk, który czeka na nadanie prawa wykonywania zawodu w Polsce.  Szpital pozyskał w kwietniu również nowego lekarza anestezjologa Valery Pechkurou, który doskonale wdrożył się w pracę na bloku operacyjnym.  Lekarz chirurg Leanid Kazak otrzymał prawo wykonywania zawodu w Polsce i zasila swoim doświadczeniem zespół na oddziale chirurgii ogólnej.

W Szpitalu zmianą ulegają również oznaczenia budynków i poszczególnych jednostek. Tworzone są nowe tabliczki kierunkowe, a przy Rejestracji powstanie nowoczesna tablica informacyjna. Całość ma za zadanie ułatwić  funkcjonalne dostarczanie bieżących  informacji pacjentom zarówno z naszej gminy, jak i okolicznych miejscowości w celu sprawnego przemieszczania się ich po teranie całego Szpitala.

Cieszy również fakt, że oddział pediatryczny wrócił na swoje dawne miejsce w budynku B i w ostatnich miesiącach przyjmuje dużą ilość najmłodszych pacjentów. Wszystkie oddziały i poradnie szpitalne pracują w pełnym zakresie, niosąc pomoc także pacjentom z Ukrainy, głównie tym najmłodszym. Szpital podejmuje wszystkie możliwe działania by wspomagać niesioną w naszej gminie pomoc dla uchodźców.

Jeszcze w tym roku czeka nasz Szpital  wiele  zmian wynikających  z planowanej rządowej ustawy o modernizacji i poprawie efektywności lecznictwa. Ustawa zakłada przede wszystkim  dostosowanie szpitali do opracowanej mapy potrzeb zdrowotnych. Zarząd Szpitala intensywnie pracuję nad tym,  aby w przyszłości zostały utrzymane wszystkie dotychczasowe oddziały naszego szpitala.

Szpital w Dębnie
im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o.