AKTUALNOŚCI


Szpital w Dębnie im Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp z o o-- 10-04-2019 --
SZPITAL W DĘBNIE im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty zwraca się do Państwa o pomoc finansową.

Pieniądze potrzebne są na zakup leków, materiałów opatrunkowych, żywności, środków czystości, pranie, wodę,
energię elektryczną, transport chorych oraz na badania laboratoryjne.

Szpital wyczerpał już wszelkie inne możliwości pozyskania pieniędzy na wyżej wymienione potrzeby. Do chwili obecnej udało się zatrzymać w szpitalu niezbędnych lekarzy oraz pielęgniarki i świadczyć usługi zdrowotne na właściwym poziomie. Rocznie hospitalizowanych jest ponad 5 tysięcy pacjentów i udzielanych jest 48 tysięcy świadczeń medycznych.

Dysponujemy oddziałami: wewnętrznym, chirurgicznym, położniczo-ginekologicznym, neonatologicznym, jedynym w tej części województw zachodniopomorskim i lubuskim oddziałem dziecięcym, blokiem operacyjnym, zakładem opiekuńczo-leczniczym oraz izbą przyjęć. Działa pomoc świąteczno-nocna.

Proces leczenia wspierany jest przez szpitalne poradnie specjalistyczne takie jak: chirurgiczna, gastroenterologiczna, onkologiczna, kardiologiczna, ginekologiczna, geriatryczna, urologiczna, laryngologiczna oraz RTG, pracownia endoskopii, badań wysiłkowych USG, sterylizację, aptekę.

W ramach działalności pomocniczej prowadzimy prosektorium.

Świadczone są usługi w zakresie rehabilitacji.

Bez wsparcia finansowego wszystkich ludzi dobrej woli mieszkańcy Miasta i Gminy Dębno, Powiatu Myśliborskiego oraz powiatów i gmin ościennych będą szpitala pozbawieni.
Najbardziej na likwidacji szpitala stracą ludzie starsi, biedni oraz dzieci.

Żeby do tego nie dopuścić Zarząd Szpitala postanowił zwrócić się do Państwa o przekazanie jakiejkolwiek kwoty pieniędzy na miarę Państwa możliwości, traktując to jako ostatnią deskę ratunku.

Liczymy na zrozumienie i hojność wszystkich którym na sercu leży życie i zdrowie ich samych oraz ich najbliższych.

Szpital w Dębnie w przyszłym roku obchodzić będzie STULECIE swojego istnienia. Przetrwał dużo trudniejsze i biedniejsze czasy.

W hierarchii ważności dla wspólnoty jaką tworzymy nie ma rzeczy ważniejszych niż życie i zdrowie a te bardzo zależą od szpitala. Czy będzie on istniał zależy od nas. Nie możemy oddać losu szpitala przypadkowi, godzić się na niemoc i bierność.

Zadłużenie szpitala to problem wieloletni i nie dotyczy wyłącznie naszego szpitala lecz wszystkich szpitali powiatowych.

Raz zlikwidowany szpital już nigdy nie powstanie na nowo a możliwe, że leczyć tu będzie podmiot prywatny i to tylko pacjentów których leczenie będzie się opłacać oraz tych których będzie na to stać.

Mamy wybór czekać, chorować i umrzeć czy działać, być zdrowym i żyć.

Konto przyszpitalnej fundacji „SAMARYTANIN”
Numer konta: GBS w Barlinku
13 8355 0009 0024 2820 2000 0001
DZIĘKUJEMY


Dbam o zdrowie -- 03-10-2018 --
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową Szpitalnego Projektu Profilaktyki Onkologicznej.
Dbam o zdrowie strona

Zapraszamy do polubienia! facebook


UWAGA -- 01-10-2018 --
Kolejny raz w tym roku zapraszamy naszych Pacjentów na bezpłatne badania stóp i konsultacje z technikiem ortopedii!
Badania dzieciom i dorosłym 18 października 2018 wykona profesjonalna Pracownia Ortopedyczna Ortofach ze Szczecina.
Zapisy osobiście w Gabinecie Rehabilitacji ( budynek B, parter ) lub pod numerem tel. 95 760 20 64 wew. 8
Zapraszamy !


OFICJALNE OTWARCIE ODDZIAŁU GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZEGO PO REMONCIE. -- 20-07-2018 --
Uroczyste przecięcie wstęgi przez Danutę Patkowską, Starostę Myśliborskiego oraz przez Piotra Downara, Burmistrza Gminy Dębno, zainaugurowało funkcjonowanie odnowionego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o. o.
Nowoczesny, elegancki, przyjazny dla wszystkich pacjentek - tak jawi się po modernizacji ten oddział. Ładne, jasne, przestronne, komfortowe sale z łazienkami, o których od dawna wszyscy marzyli, instalacje przywoławcze przy łóżkach, elegancki pokój badań USG, blok porodowy spełniający najwyższe standardy, a do tego prawdziwa troska o dobro pacjentek, przyszłych matek i noworodków, stały się faktem.
Remont oddziału był „oczkiem w głowie” władz gminy i powiatu. Dzięki staraniom właścicieli szpitala, udało się zrealizować cel na poziomie, który będzie stanowił odniesienie dla dalszych działań inwestycyjnych w placówce.

FOTO2 FOTO3 FOTO4


UWAGA-- 18-06-2018 --
Informujemy, iż w naszej PORADNI ONKOLOGICZNEJ istnieje możliwość wykonania nieodpłatnie badania USG PIERSI, w ramach świadczeń na NFZ.
Badania w poradni wykonuje dr n.med. Piotr Plecka - specjalista onkolog i chemioterapeuta.
Szczegółowe informacje: w Rejestracji Szpitala tel. 95 760 20 63-65
Zapraszamy !


WAŻNE! -- 30-05-2018 --
Informujemy, że w dniach 23.06.-08.07.2018 r w związku z modernizacją, oddział położniczo – ginekologiczny w naszym szpitalu będzie NIECZYNNY.
Prosimy Pacjentki o korzystanie w tym czasie z usług oddziału położniczo- ginekologicznego w Szpitalu w Barlinku.
Jednocześnie chcemy poinformować, że poradnia kobieca w naszym szpitalu, w/w terminie będzie działać bez zmian.


Remont -- 29-05-2018 --
Dalej trwa intensywny remont oddziału położniczo - ginekologicznego.
Dla naszych pacjentek po stronie ginekologicznej dostępne są już wszystkie sale i pokój badań ciężarnych. W tej chwili trwa remont części położniczej.


Szpitala na festynie ,,Z Niepodległą w tle..." -- 26-05-2018 --


Podziękowania -- 26-05-2018 --
Kolejny raz nasz szpital jest wspierany przez AWO Wohnpflege. Wielkie podziękowania za bezinteresowną pomoc i dobre serce. Pozdrawiamy!


WOŚP -- 25-05-2018 --
Otrzymaliśmy kolejny dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś dostarczono na oddział dziecięcy 10 łóżek z szafkami dla dzieci starszych. Dziękujemy!


PODPISANO UMOWĘ O WSPÓŁRACY Z DPS-em W KAMIENIU WIELKIM -- 22-05-2018 --
22 maja podpisana została umowa pomiędzy Szpitalem w Dębnie im. św. Matki Teresy z Kalkuty sp. z o. o. a Domem Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Umowa dotyczy medycznego wsparcia, jakiego szpital udzieli przy realizacji projektu psycho-ruchowej aktywizacji blisko setki pensjonariuszek placówki. W praktyce oznaczać to będzie m.in. opiekę lekarza geriatry oraz możliwość hospitalizacji i pomocy w poradniach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Dla DPS-u jest to jednoznaczne z rozwiązaniem wielu bieżących problemów w opiece nad pensjonariuszkami. Dla szpitala to rozszerzenie zasięgu oddziaływania, a tym samym zwiększenie ilości i zakresu realizowanych usług.


Ważne -- 20-05-2018 --
Podpisanie umowy na realizację projektu w ramach Działanie 6.8 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach konkursu nr RPZP.06.08.00 - JP.02-32-K31/17 z dnia 30.10.2017, czyli... profilaktyka onkologiczna: rak piersi, rak szyjki macicy, rak jelita grubego


W Polsce, w ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba osób dotkniętych chorobami nowotworowymi się podwoiła; im wcześniej jest podjęte leczenie, tym większe szanse na szybki powrót do zdrowia – dlatego tak ważna jest diagnostyka, profilaktyka i społeczna edukacja. Jedynie skorelowane działania we wszystkich tych obszarach mogą zmienić obecne statystyki.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Szczecinie, podjął decyzję, aby w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 właśnie temu problemowi poświęcić tegoroczną edycję konkursu skierowanego do różnego typu jednostek medycznych: diagnostyce i profilaktyce onkologicznej. Pieniądze w wysokości blisko 16 milionów złotych, pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego, zostaną przeznaczone na projekty obejmujące profilaktykę raka piersi, szyjki macicy i jelita grubego. W efekcie, zostanie przebadanych około 50 tysięcy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, a szpitale powiatowe będą mogły zakupić wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt do diagnostyki.

18 maja 2018 podpisano umowy na realizację 8 zwycięskich projektów. Jak stwierdził Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz, dzięki konkursowi mieszkańcy regionu zyskają szansę na wcześniejszą wykrywalność chorób, skuteczniejsze leczenie i szybszy powrót do normalnego funkcjonowania; najważniejsze jest jednak zapobieganie, a te projekty to ważny krok ku powszechnej edukacji społecznej i w traktowaniu profilaktyki z należną jej uwagą.
Projekt „Dbam o zdrowie”, przygotowany przez Szpital w Dębnie z myślą o profilaktyce raka szyjki macicy i raka jelita grubego, został najwyżej oceniony i tym samym zajął pierwsze miejsce na liście beneficjentów. Dofinansowanie wyniesie ponad 1400000 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup 2 videokolonoskopów i wyposażenie pracowni kolonoskopii. Programem badań ma być objętych blisko 3000 mieszkańców powiatu myśliborskiego.

Jak zaznaczył, podczas konferencji prasowej, Prezes Zarządu Szpitala w Dębnie im. św. Matki Teresy z Kalkuty, Oskar Skiba, „dzięki dofinansowaniu staniemy się bardzo nowocześnie wyposażonym szpitalem. Warto podkreślić, że po raz pierwszy tego typu środki – i w takiej wysokości – trafiają do Dębna”.

Pierwsze działania związane z realizacją projektu rozpoczną się jeszcze w maju. Nowy sprzęt diagnostyczny powinien trafić do szpitala pod koniec czerwca.


Podziękowania -- 12-04-2018 --
Serdeczne podziękowania dla AWO Wohnpflege za bezinteresowne wsparcie naszego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.


Dziękujemy ! --04-04-2018 --
Nasz Oddział Dziecięcy został obdarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wczoraj dostarczono dla najmłodszych pacjentów 10 łóżeczek rehabilitacyjnych wraz z szafkami. Dziękujemy!


WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!-- 22-03-2018 -
Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie opublikował na swojej stronie internetowej listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Działania 6.8 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 - 2020. Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty sp. z o. o. otrzymał dofinansowanie dla opracowanego jeszcze w ubiegłym roku projektu profilaktyki onkologicznej. Całkowita wartość złożonego projektu to 1.477.539,12 zł, a kwota przyznanego dofinansowania wynosi 1.403.662,16 zł. Projekt naszego szpitala otrzymał największą ilość punktów i został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród wszystkich wybranych do dofinansowania. Mamy nadzieję, iż w ciągu najbliższych tygodni, po ostatecznej weryfikacji dokumentów, zostanie podpisana umowa.
O szczegółach programu i sposobach jego realizacji będziemy informować na bieżąco.


Co nowego w sprawie dalszej części remontu oddziału ginekologiczno - położniczego ? -- 14-03-2018 -
Do użytku został oddany gabinet położnej koordynującej.
Z dotychczas wyremontowanych sal korzystają nasze Pacjentki. W trakcie prac remontowych są: gabinet badań USG, pokój przyjęć ciężarnych, kolejne sale dla pacjentek i korytarz.
Po zakończeniu prac na oddziale ginekologiczno- położniczym rozpocznie się remont oddziału neonatologicznego. Dzięki temu całe piętro zyska nowe oblicze, a przyszłe mamy i ich pociechy będą mogły korzystać z dogodnych warunków.


List intencyjny -- 17-01-2018 -
Prezes Szpitala w Dębnie im. Św Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o., Pan Oskar Skiba w trosce o najmłodszych pacjentów naszego powiatu podpisał list intencyjny dotyczący współpracy ze Stwowarzyszeniem ,,Radość Dzieciom", reprezentowanym przez Pana Arkadiusza Mikołajczyka.


Drodzy Państwo ! -- 08-01-2018 -
Szpital w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. wraz z lek. Michałem Surma, w związku z dużym zainteresowaniem nowo otwartą PORADNIĄ LARYNGOLOGICZNĄ przygotował wyjątkową ofertę.
Każdy Pacjent, który po raz pierwszy skorzysta z wizyty w poradni laryngologicznej w miesiącach styczniu i lutym 2018, będzie miał wykonanie badanie endoskopowe za darmo.
Terminy i rejestracja: tel. 95 760 20 63-65
Serdecznie zapraszamy !Szanowni Pacjenci! --03-01-2018 --
Gabinet Rehabilitacji w Szpitalu w Dębnie im Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp z o.o. , w ramach promocji zabiegów fizjoterapeutycznych serdecznie zaprasza Państwa na BEZPŁATNE zabiegi z użyciem Lasera Wysokoenergetycznego w dniach 04.-16.01.2018.Najczęstsze wskazania do zabiegów laserem wysokoenergetycznym:
- zapalenie stawów
- bóle kręgosłupa
- łokieć tenisisty (epicondylitis)
- zerwanie mięśni
- naciągnięcie wiązadeł
- ostroga piętowa
- zespół bolesnego barku
- punkty spustowe Efektem terapii jest zmniejszenie bólu mięśni, możliwe już po pierwszym zabiegu, ograniczenie obrzęków, stanów zapalnych i pobudzenie regeneracji chrząstek stawowych, a także poprawa funkcji układów krążenia i limfatycznego.Rejestracja: osobiście lub telefonicznie w Gabinecie Rehabilitacji tel. 95 760 20 63 wew. 228
Serdecznie zapraszamy !

Drodzy Państwo ! --02-01-2018 -
Gabinet Rehabilitacji w Szpitalu w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp z o.o., w ramach współpracy z Pracownią Ortopedyczną ORTOFACH Szczecin serdecznie zaprasza Pacjentów na bezpłatne badanie stóp oraz konsultacje z technikiem ortopedycznym.
Badania i konsultacje z pracownikiem ORTOFACH, po wcześniejszej rejestracji, odbędą się 21.02.2018 ( środa ) w godzinach 10.00.-15.30. w naszym Gabinecie Rehabilitacji.Zapraszamy osoby dorosłe i dzieci powyżej 2 r.ż. ! Rejestracja: w Gabinecie Rehabilitacji osobiście lub telefonicznie - 95 760 20 63 wew. 228.


Nowy Rok --30-12-2017 --
Z okazji nadchodzącego Nowego Roku, Szpital w Dębnie im Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. składa całemu Personelowi Szpitala, wszystkim Osobom i Instytucjom wspierającym działalność naszego Szpitala, a przede wszystkim naszym Pacjentom, najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności !


Uwaga --30-12-2017 --
Gabinet Rehabilitacji w Szpitalu w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o., poszukuje osoby chętnej na staż z Biura Pracy na stanowisko fizjoterapeuty.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Działem Kadr.
Tel: 95 760 20 63-65


Szanowni Państwo !--22-12-2017 --
Szpital w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. uruchamia w ramach świadczeń komercyjnych PORADNIĘ LARYNGOLOGICZNĄ dla dzieci i dorosłych.

W poradni pacjentów przyjmować będzie lek. Michał Surma:
"Studia medyczne ukończyłem na Wydziale Lekarskim Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w roku 2011. W ramach studiów byłem przewodniczącym Radiologicznego Koła naukowego. Staż podyplomowy odbyłem w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 w Szczecinie. Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji (6 rok specjalizacji) z Otorynolaryngologii, którą odbywam w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie w Klinice Otolaryngologii. Podczas mojej pracy w Klinice zajmuje się leczeniem i diagnostyką pacjentów z chorobami krtani, gardła, uszu, nosa i zatok przynosowych, natomiast moją pasją jest diagnostyka i leczenie chorób zatok przynosowych, bezdechu śródsennego oraz chrapania. Prowadzę
również zajęcia praktyczne ze studentami wydziału lekarskiego i stomatologicznego w języku angielskim. Jestem członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Laryngologów Chirurgów Głowy i Szyi w Oddziale Zachodniopomorskim. Ukończyłem szereg kursów. Stale poszerzam swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną uczestnicząc w kursach doskonalących, szkoleniach i warsztatach praktycznych oraz konferencjach naukowych.

ZAKRES KONSULTACJI
- Badanie laryngologiczne dzieci i dorosłych
- Diagnostyka videoskopowa krtani
- Diagnostyka videoskopowa gardła
- Diagnostyka videoskopowa nosogardła
- Diagnostyka videoskopowa uszu
- Leczenie zachowawcze chorób gardła, uszu, nosa, krtani
- Kwalifikacja do laryngologicznych zabiegów operacyjnych
- Drobne zabiegi laryngologiczne

Pierwsze przyjęcia zaplanowane są w terminach 05.01.2018 i 26.01.2018.
Rejestracja: tel. 95 760 20 63-65

Serdecznie zapraszamy!


Szanowni Państwo! --19-12-2017 --
Z ogromną przyjemnością informujemy, że dwie nasze niedawno otwarte poradnie zostały zakontraktowane. W ramach kontraktu z NFZ będą teraz służyły naszym Pacjentom, również poradnie: KARDIOLOGICZNA i GERIATRYCZNA.
Serdecznie zapraszamy !

Szczegóły i rejestracja: 95 760 20 63-65 wew. 210


Szanowni Państwo! --10-10-2017 --
Szpital w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o., wychodząc naprzeciw potrzebom swoich Pacjentów uruchamia w ramach usług komercyjnych PORADNIĘ KARDIOLOGICZNĄ.
Poradnia będzie czynna dla pacjentów po wcześniejszej rejestracji, w piątki w godzinach popołudniowych. Lekarzem przyjmującym w poradni od 13.10.2017 będzie pani Marta Pokorska, kardiolog ze Szczecina.
Szpital w Dębnie uruchamia poradnię kardiologiczną by umożliwić Pacjentom dostęp do leczenia kardiologicznego na terenie Dębna oraz będzie starać się o pozyskanie kontraktu z NFZ.

Informacje i rejestracja : 95 760 20 63-65 wew. 210


Drodzy Państwo ! --10-10-2017 --
Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty sp. z o. o. odpowiadając na potrzeby seniorów naszego powiatu przygotował cykl wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dębnie „Piękne Życie”. We współpracy z Rektor Uniwersytetu Panią Anielą Kołodziej opracowano tematykę i zagadnienia z zakresu medycyny, profilaktyki zdrowotnej, promocji zdrowia, budzące szczególne zainteresowanie naszych seniorów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na przygotowane prelekcje. Wykłady wpisują się w działania promujące uruchomienie w Szpitalu poradni geriatrycznej, której celem jest zadbanie o optymalny komfort życia osób starszych.


Zakończył się remont Bloku Porodowego na oddziale ginekologiczno - położniczym -- 10-10-2017 --


Nowa Rejestracja w Naszym Szpitalu już działa --09-10-2017 --


Otwarcie poradni geriatrycznej! --09-10-2017 --
Od października 2017 przy Szpitalu w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. działa na zasadach komercyjnych Poradnia Geriatryczna dedykowana pacjentom po 60 roku życia. Prowadzona jest przez lek. Jarosława Maciochę - specjalistę chorób wewnętrznych i geriatrii. Celem pracy poradni jest propagowanie zasad profilaktyki przed starością patologiczną, rozpoznawanie i leczenia chorób oraz określanie sposobów rehabilitacji, z uwzględnieniem specyfiki i odmienności pacjenta geriatrycznego. Szczególny nacisk kładziemy na edukowanie – rodziny pacjenta i jego samego, uświadamianie im zagrożeń związanych z dolegliwościami i chorobami wieku podeszłego, ale też szans na poprawę kondycji oraz samopoczucia dzięki rehabilitacji, a także utrzymywaniu w miarę możliwości aktywności fizycznej. W poradni przeprowadzane są składowe całościowej oceny geriatrycznej: ocena stanu funkcjonalnego, depresji, zaburzeń poznawczych (otępienie), ocena ryzyka upadków i wdrażane działania lecznicze i zapobiegawcze. Dostępne są również badania holterowskie (ekg i ciśnieniowe).
Szpital w Dębnie stara się o pozyskanie nowych kontraktów z NFZ na poradnie specjalistyczne, w tym również poradnię geriatryczną

Poradnia jest czynna w środy 9-12, możliwe inne terminy po uzgodnieniu telefonicznym.
Wszystkich zainteresowanych pacjentów i ich rodziny zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod nr 95 760 20 63-65 wew. 200 lub 210


Drodzy Państwo ! --28-09-2017 --
Z przyjemnością informujemy, że od 1 października 2017 (niedziela) od godz. 8.00. będą mogli Państwo korzystać z Nocno Świątecznej Opieki Zdrowotnej w naszym Szpitalu.

Nasza Placówka będzie udzielać Państwu świadczenia w weekendy, dni ustawowo wolne od pracy, a w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00. do 8.00. dnia następnego.


Drodzy Państwo ! --27-09-2017 --
Dziś w naszym szpitalu gościł Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Zachodniopomorski. Dzięki dzisiejszej wizycie Pacjenci mieli możliwość uzyskania wszelkich informacji dotyczących nadchodzących zmian np. Sieci Szpitali czy Opieki Świąteczno Nocnej.

PUNKT INFORMACYJNY NFZ --18-09-2017 --
Drodzy Państwo! Na Nasze zaproszenie 27.09.2017 będzie gościł u Nas NFZ Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki. Punkt informacyjny oddziału NFZ będzie tego dnia dostępny dla wszystkich Pacjentów w godzinach 10.00.-14.00.
Serdecznie zapraszamy !


 

OTWARCIE NOWEJ REJESTRACJI W DĘBNOWSKIM SZPITALU --05-09-2017 --
5 września miała miejsce uroczystość otwarcia nowej rejestracji naszego szpitala. Nowe pomieszczenia są już gotowe a w najbliższych dniach będą wyposażane. Całość dopełni jeszcze aluminiowa konstrukcja wiatrołapu. W uroczystości przecięcia wstęgi brali udział Starosta Myśliborski Pani Danuta Patkowska , Burmistrz Dębna Pan Piotr Downar oraz Radni Powiatu i Gminy. Otwarcie Rejestracji stanowiło zamknięcie pierwszego, sześciomiesięcznego etapu prac modernizacyjnych. W jego efekcie wykonano rozbiórkę budynku starej pralni, a Szpital dysponuje nową sterylizatornią, nowymi pomieszczeniami oddziału rehabilitacji i właśnie nową rejestracją. Efektem tych prac będą również wygospodarowane powierzchnie dla poradni kardiologicznej, geriatrycznej i rehabilitacyjnej, a także dla diagnostyki.


Drodzy Państwo ! --03-07-2017 --
Już dziś zapraszamy do udziału w Festynie Charytatywnym ,,Diagnostyka bliżej Nas", który organizujemy 17.09.2017 od 13.30. na terenie Szpitala w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. !
O szczegółach Festynu będziemy Państwa informować na bieżąco.


KOLEJNE PRACE MODERNIZACYJNE --03-07-2017 --
W lipcu, dzięki środkom otrzymanym od Gminy Dębno rusza przebudowa wejścia do budynku "A" szpitala, co jest ściśle związane z projektem przeniesieniem rejestracji dla pacjentów na parter tego budynku od tyłu. Przy wejściu powstanie elegancki wiatrołap z możliwością odstawienia wózków dziecięcych, a pomieszczenie rejestracji zyska zupełnie nowe, przyjazne dla pacjentów oblicze. Obecne pomieszczenie rejestracji zostanie wykorzystane dla potrzeb planowanego rozwoju diagnostyki w naszym szpitalu.


PODPISANIE UMOWY Z WFOŚIGW NA REALIZACJĘ UJĘCIA WODY DLA SZPITALA -- 27-06-2017 --

We wtorek 27 czerwca, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, podpisana została umowa na finansowanie budowy ujęcia wody dla Dębnowskiego Szpitala. Kwota blisko ośmiuset tysięcy złotych w całości zabezpiecza potrzeby planowanej inwestycji. Ona sama rozpocznie się w lipcu, a ukończenie planowane jest na październik br. Szpital właśnie zakończył postępowanie przetargowe na wykonanie przedsięwzięcia. Nowe, a przy tym bardzo nowoczesne ujęcie wody, pozwoli osiągnąć placówce spore oszczędności na kosztach zużycia wody w kolejnych latach. Na zdjęciu, chwilę po złożeniu podpisów, Pan Sebastian Kaczmarek - Dyrektor ds. Środków Krajowych WFOŚiGW w Szczecinie oraz Pan Oskar Skiba - Prezes Szpitala w Dębnie.


Jarmark Boleszkowice -- 24-06-2017 --

Dnia 24.06.2017 Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. wziął udział w Jarmarku Boleszkowickim pod hasłem ,,Jestem EKO- dbam o swój świat’’.
Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


SPOTKANIE -- 21-06-2017 --

Dzisiaj w godzinach południowych w sali posiedzeń Rady Gminy, w obecności Starosty Powiatowego, Pani Danuty Patkowskiej oraz Burmistrza Gminy Dębno Pana Piotra Downara, odbyło się na zaproszenie Burmistrza oraz Prezesa Szpitala spotkanie z burmistrzami, wójtami oraz Sekretarzami gmin: Chojna, Trzcińsko Zdrój, Cedynia i Boleszkowice. Spotkanie miało charakter informacyjno - konsultacyjny związany z planowanym w bieżącym oraz przyszłym roku rozszerzeniem usług świadczonych przez szpital w Dębnie. W szczególny sposób dotyczyło to planowanego od 1 października uruchomienia świadczenia opieki świąteczno - nocnej w tym również punktu w Chojnie. W ramach spotkania dokonano prezentacji założeń rozwojowych szpitala, przeprowadzono dyskusję, a także, co szczególnie istotne, podpisano list intencyjny pomiędzy szpitalem a Gminą Chojna, dotyczący rozwoju współpracy. Ze strony Gminy Chojna list podpisał Burmistrz, Pan Adam Fedorowicz.
NOWA STERYLIZATORNIA !
-- 19-06-2017 --

Już na koniec czerwca nasz Dębnowski szpital, dzięki środkom otrzymanym od Gminy Dębno będzie miał sterylizatornię z prawdziwego zdarzenia. Wygospodarowane i modernizowane dla jej potrzeb pomieszczenia są już na ukończeniu. Oddanie do użytku nowej sterylizatorni będzie miało podwójny efekt, bowiem przeprowadzka sterylizatorni uwolni dodatkowe pomieszczenia dla rehabilitacji. Zyska ona dodatkowo prawie sto metrów kwadratowych, co będzie służyło rozwinięciu dodatkowej oferty usług rehabilitacyjnych oraz da asumpt do ponownego wystąpienia do NFZ o refundację świadczeń.RUSZAJĄ PRACE ROZBIÓRKOWE
-- 12-06-2017 --

Od 19 czerwca ruszają prace rozbiórkowe budynku "C" na terenie szpitala. Będą trwały półtora miesiąca; tak więc na początku sierpnia stary, nigdy nie wykorzystany koszmarek przestanie straszyć w naszym w otoczeniu. Firma PHU Rec-Tom Kamil Tomankiewicz z Borysławic Zamkowych, która wygrała przetarg na rozbiórkę, zobowiązała się do przeprowadzenia jej w możliwie najkrótszym terminie i, na ile to możliwe, przy zachowaniu jak najniższego stopnia uciążliwości dla otoczenia. To ostatnie na pewno nie będzie łatwym zadaniem, dlatego też prosimy wszystkich, których może to dotykać o cierpliwość i wyrozumiałość w okresie prowadzenia prac rozbiórkowych.

Fot. budynku C
Nasz dębnowski szpital zyskał wspaniałego patrona.

W dniu 8 grudnia 2016r właściciele Szpitala w Dębnie Sp. z o.o. zdecydowali o przyjęciu za patrona placówki Świętą Matkę Teresę z Kalkuty. Wspaniały wzór opieki nad chorymi i cierpiącymi staje się od tego momentu bliski nie tylko społeczności pracowników szpitala, ale jest również odwołaniem i nadzieją dla wszystkich, którzy z różnych powodów do szpitala trafiają. Inicjatywa właścicieli tj. Starostwa Powiatowego oraz Gminy, zyskała pełną aprobatę Księdza Arcybiskupa Metropolity Szczecińsko- Kamieńskiego Andrzeja Dzięgi. Pełna nazwa szpitala brzmi zatem następująco: Szpital w Dębnie im. Świętej Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o.

Uroczysta msza święta związana z nadaniem imienia zaplanowana jest na dzień 19.02.2017 o godz. 12.30. w Kościele Matki Bożej Fatimskiej w Dębnie.