OddziaŁ PoŁoŻniczo -Ginekologiczny

Kierownik Oddziału Położniczo - Ginekologicznego
WŁODZIMIERZ WICHLIŃSKI - specjalista ginekolog położnik
tel. 95 760 20 63-65 wew. 215

Lekarze:
lek. Ewa Osak 
lek. Elżbieta Jankowska
lek. Waldemar Kramarczy
lek. Włodzimierz Wichliński
lek. Piotr Klepacki
gabinet lekarski tel. 95 760 2063-65 wew. 216

Położna koordynująca
Izabela Pawlik – Licencjat położnictwa
dyżurka pielęgniarek tel.95 760 2063-65 wew. 218
oddzialowa.opg@szpital-debno.pl


Oddział położniczo- ginekologiczny znajduje się w budynku A na II piętrze. Dysponuje 4 salami dwuosobowymi dla pacjentek po porodzie w systemie rooming in, oraz 11 łóżkami dla pacjentek ginekologicznych i ciężarnych. W strukturze znajdują się 2 sale porodowe jedno i dwułóżkowe, kącik noworodka oraz sala operacyjna do cięć cesarskich. Oddział wyposażony jest w sieć telewizji kablowej.

Sala porodowa wyposażona jest w worki Sako , piłki oraz inne środki pomocnicze dodyspozycji pacjentek. Oddział wyposażony jest w nowy profesjonalny sprzęt medyczny: aparaty KTG firmy Philips, USG, aparat do elektrochirurgi,pompy infuzyjne, próżnociąg położniczy, kardiomonitor.

W oddziale prowadzona jest kompleksowa analgezja porodu, dobierana indywidualnie
do poszczególnych pacjentek. W sposobie prowadzenia porodu oraz ustaleniu drogi rozwiązania uwzględniane są w miarę możliwości wszelkie życzenia rodzących pacjentek.
Personel medyczny w tym lekarze są wyszkoleni w pełnym zakresie zabiegów położniczych.
Wszyscy zatrudnieni lekarze posiadają drugi stopień specjalizacji i bogate doświadczenie zawodowe. Oddział zatrudnia wystarczającą liczebnie grupę doświadczonych położnych
o wysokich kwalifikacjach. W oddziale jest wydzielony oddział noworodków z odrębnym kierownikiem oddziału i odrębną grupą wyspecjalizowanych w opiece nad noworodkiem położnych. W oddziale wykonywane są ginekologiczne zabiegi operacyjne, zabiegi krótkie diagnostyczne i lecznicze, cięcia cesarskie oraz porody fizjologiczne i zabiegowe. Zabiegi ginekologiczne są wykonywane w pełnym zakresie i dotyczą również schorzeń rzadkich. Oddział dysponuje pełną bazą środków farmakologicznych.

Po zabiegach operacyjnych i cięciach cesarskich oddział zapewnia pacjentkom profesjonalną rehabilitację.

Oddział jest w trakcie kompleksowej modernizacji, co w znacznym stopniu poprawi komfort pobytu pacjentek w oddziale.fot. Julita Knasińska